logo

Yeniden Refah Partisi


Metin KARADAYI

Metin KARADAYI

12 Mayıs 2019, 12:46

Milli Görüş Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan hocadan sonra Saadet Partisi’nin çizgisinin değiştiği, Milli Görüş ilkelerine uymayan bir siyaset izlediği iddiası ile Dr. Fatih Erbakan tarafından Milli Görüşün tek temsilcisi olacak olan Yeniden Refah Partisi kuruldu.

Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, genç, iyi eğitim almış, hitabeti kuvvetli her şeyden önce Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ın oğlu ve tedrisatından geçmiş biri.

Milletten kopmaz ve hata yapmaz ise umut vaat etmekte.

Teşkilatlanma çalışmalarına hızlı bir şekilde devam eden Yeniden Refah Partisi il, ilçe kongrelerini yapmaya başlamış Ekim 2019 da yapılması planlanan büyük kongresine soluksuz hazırlanmakta. İstanbul’u alan Türkiye’yi alır sözü gereği siyasette başarının yolu, İstanbul’dan geçtiğini hepimiz iyi biliyoruz. İstanbul teşkilatına baktığımızda, İl Başkanı Hüseyin Terzi de Genel Başkanı gibi genç, samimi ve yetenekli bir başkan. İstanbul gibi büyük bir şehirde bir iki ilçe hariç ilçe teşkilatlarını kurup kongresini Sinan Erdem Spor salonunda coşkuyla yaptı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı, yöneticileri, kuruluş aşamasında ve sonrasında nezakete dayalı, yapıcı bir siyaset izleyeceklerini ifade etmekteler. Günümüz siyasetine baktığımızda buna fazlası ile ihtiyacımız olduğu açık. Yine faizsiz bir ekonomi, üreten ve israftan uzak, tasarrufa dikkat eden milli ve yerel bir ekonomi modeli önermekteler.

Buraya kadar her şey çok güzel.

Fakat bildiğimiz, duyduğumuz bazı olumsuzluklar ve yapılan yanlışlıklar var. Bunları da buradan ifade etmek, Yeniden Refah Partisi yöneticilerine sormak isteriz.

Partiye üye olmak isteyen herkesin üye yapılmaması konusu.

Üye olmak için başvuru yapanların parti yöneticileri tarafından seçilerek üye yapıldı iddiası.

Yine ilçe kongrelerini mevcut tüm üyeleri ile değil mevcut üyeler içinden seçtikleri delegeler ile yaptıkları iddiası.

Bazı arkadaşlar bu cümleyi okuyunca ne var bunda her parti bu şekilde yapmıyor mu diye sorabilir ? Delege seçimini, 450 bin nüfuslu bir ilçede ki 80 üyesi olan ilçe yapmakta. Zaten topu topu 80 üyen var, delege seçimi neyin nesi ? Neyi kimden koruyorsun ?

Rahmetli Erbakan hoca, bizim bu davaya gelen tek bir vatandaşımızı dahi kovma, bu davanın dışında tutma, ne hakkımız ne yetkimiz vardır derdi. Diyebilirsiniz belki o üyeler ile ilgili sorun vardır, o zaman adama sorarlar yeni kurulmuş bir partisin, üye yapmasaydın, niye üye yaptın? Tabii bu birçok ilçede bu şekilde yapıldığı bilgisi tarafımıza ulaştı.

Parti yöneticilerinin bu konuya verecekleri bir cevap olursa yine buradan açıklarız.

Küçük olsun bizim olsun mantığı hakim ise büyük bir davanın temsilcisi olduğu iddiasındaki Milli Görüşçülere bu tavır yakışmaz. Adama sorarlar, Erbakan Vakfı varken parti niye kurdunuz o zaman?

Vakıf yönetme mantığı ile siyasi parti yönetilemez, başarıya da ulaşılamaz. Tabii kurulma amacı iktidar olmak değil başka bir şey ise sözümüz yok.

Yeniden Refah Partisi yöneticilerini uyaracağımız başka bir konu da, sosyal medya da, yeniden refah partisi logolu profillere sahip kişilerin CHP ‘ lileri kıskandıracak fanatiklikte CHP ‘nin reklamını ve savunuculuğu yapmaları. Bunun sebebi, CHP ‘ li belediyelerin parti ilçe teşkilatlarına destek vermesinden mi ? Bu kişilerin cahilliğinden mi ? Yeniden Refah partisinini provake etmek için mi ?

Bu arkadaşlar samimi ise hemen eğitim programına alınıp, gerekli eğitimler verilmeli. Bu tiplere Milli Görüşün tarihi anlatılmalı diye düşünüyorum. En azından yaşı genç olanlara sadece 28 Şubat dönemi bile anlatılsa yeterli olur diye düşünüyorum.

 Acilen parti merkezinden bu konu ile ilgili de bir  açıklama yapılıp kamuoyu aydınlatılmalı. Parti genel merkezi de bu arkadaşlar gibi düşünüyorsa tabii ki açıklamaya veya uyarı yapmasına gerek yok. Ben iyi niyetle, Yeniden Refah Partisi hakkında kısaca düşüncelerimi yazmaya çalıştım. 

İsteyen istediğini alır.

İlerleyen günlerde yazmaya devam edeceğiz.

Kalın sağlıcakla.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.